Jeden by řekl, že vybrat svatební oznámení nemůže být nic složitého. Prostě necháme vytisknout takové, které nám zrovna padne do oka, a je to. Ale je to opravdu tak jednoduché? Zvláště v případě, kdy plánujete honosnou svatbu a potřebujete udělat na hosty ten nejlepší možný dojem, se nelze spokojit s průměrem.

Co dělá luxusní oznámení luxusním?

Svatební oznámení

Jsou to v první řadě speciální tiskové techniky, které dodají papíru punc výjimečnosti. Příkladem je ražba reliéfní perletí, případně zlatý či stříbrný debos. Běžný je také hlubší reliéf dekoračních prvků. Luxusní oznámení musí působit především decentně a vkusně, jinak by mířilo do jiné kategorie svatebních tiskovin.

Velký vliv na výsledný dojem má volba papíru. Převažují papíry lehce metalizované, perleťové, papíry s vysokým volumenem (“provzdušněné”), strukturované. Zcela nepřípustné jsou papíry křídové, protože působí lacině a obyčejně. Na svatební oznámení se téměř nepoužívají.

Svatební tiskoviny lze účinně pozvednout i pomocí skleněné bižuterie, krajek a mašlí. Nevhodné jsou jakékoliv plastové doplňky. Když už použít bižuterii, potom skleněnou, štrasovou, nikoliv plastovou. Je to poznat už na první pohled a přirozeně i na dotek.


Krajka hraje prim

Luxusní svatební oznámení s mašlí

Zmínili jsme krajky. Krajka je již řadu let stálicí mezi nejoblíbenějšími materiály k výrobě svatebních šatů, nejrůznějších doplňků, svatebních dekorací, ale i svatebních oznámení. Krajky dodávají svatebnímu oznámení nádech luxusu a elegance. Navíc je řada možností, jak takové oznámení pojmout. Není totiž krajka jako krajka.
Na svatební oznámení lze použít krajky tištěné, vytlačované, skutečné i velice efektní krajky vyřezávané laserem. Ještě před několika lety se se taková svatební oznámení vyráběla pomocí výseků. Ty ale mají svá omezení, jelikož se drobné výseky tvoří velmi obtížně. Svět nových možností se objevil použitím laseru. Digitální výsek vytvoří i nejjemnější krajkové vzory a lze tím vyrobit také řadu doplňků na svatbu, jako třeba košíčky na cupcake, ozdoby na svatební tabuli, svatební jmenovky a menu. Vše může být tedy náležitě sladěno. Jednoduše řečeno, s krajkou nešlápnete vedle, ať už si vyberete jakoukoli variantu zpracování.

Navrhnout vše dohromady tak, aby oznámení působilo dokonale, je vždy mistrovské dílo, které vyžaduje notnou dávku talentu. Na výrobu luxusní tiskovin se specializuje Printia.cz.

Svatební oznámení bílé s krajkou

Svatební oznámení bílé