Šperky - Kategorie

Co říkají zákazníci?

“Velice děkuji za neuvěřitelně rychlé dodání! Opravdu jsem ty šperky potřeboval v šibeničním termínu. A díky Vám to vyšlo!"

Ladislav P.

“Máte velice krásný eshop a ještě krásnější šperky. Šperky z chirurgické oceli jsou mou vášní a Váš obchod jsem se velmi oblíbila."

Maky

“Nechápu, jak můžete mít všechny šperky tak levné! Všude v obchodech je mají i o 100% dražší! Ale jsem za to ráda, i pro příště vím, kde šperky nakoupit ;)"

Terka K.

“Děkuji za krásné šperky. Přítelkyně byla naprosto nadšená! Určitě u Vás nakoupím zase, a nejspíš brzy, tentokrát pořídím šperky taky sobě :)"

Petr M.

“Miluji šperky z chirurgické oceli a chtěla jsem je sehnat šperky levně. Naštěstí jsem našla Váš e-shop a hned nakoupila!"

Alena B.

Swarovski historie

Swarovski – světově proslulý výrobce šperků, které vynikají svými precizně vybroušenými a třpytivými krystaly, jež se staly oblíbenými téměř po celém světě.

Firma byla založena v 19. století Danielem Swarovski (původním jménem Daniel Svárovský), původně českým rodákem, který se narodil v Jiřetíně na Bukovsku a začal jako první brousit šperky pomocí tehdy moderních technologií. Čechy byly v této době proslulé svými dokonale tvarovanými křišťálovými šperky, které navíc vynikaly nízkou cenou oproti jiným konkurentům na tehdejším trhu. Nástroj na broušení, resp. řezání skla, který Swarovski vyrobil kolem roku 1892, si nechal v zápětí patentovat a byl natolik efektivní, že společně s investory Weisem a Kosmanem založil novou společnost.


Po několik set let bylo pro české slévárny zvykem, že byly často relativně kočovné a proto se rozhodli přestěhovat firmu na místo, kde by se i rodiny s dětmi mohly cítit příjemně a pracovat zde po několik let. Swarovski se s jeho dvěma kolegy Kosmanem a Weisem rozhodl, že firmu založí v jiném státě, než byla země, kde byla obrovská konkurence výrobců skla. Nakonec si pro své sídlo zvolili Wattens v rakouských Alpách poblíž známého města Innsbruck, protože byla v této lokalitě nedávno postavena elektrárna a Swarovski využil příležitosti mít zde levnou elektrickou energii a tak mnohem nižší náklady než v jiných oblastech, poněvadž procesy jako broušení a leštění krystalů vyžadují vysoký přísun elektrické energie.

V roce 1895 byl Swarovskému udělen patent a spustila se firma a její výroba. Omezená produktová řada byla dokončena tentýž rok, nicméně každé začátky byly pochopitelně těžké a byla zde nutnost se zlepšovat a zefektivňovat výrobní procesy.

Výroba krystalů se stává populární

Od počátku 20. století se postupně začaly zapojovat synové Daniela Swarovského do výrobních a další procesů rodinné firmy. Všichni 3 – Alfred, Wilhelm i Friedrich byli od začátku společnosti velmi prospěšní, protože pozvedli firmu z hlediska kvality i rychlosti na vyšší stupeň a postavili základy toho, proč je firma v dnešní době proslulá svými křišťály nejvyšší kvality.

Od roku 1913 byly výrobní linky schopny produkovat šperky již bez sebemenších vad a ve velkém množství a křišťálové šperky firmy Swarovski se začaly dostávat do podvědomí lidí po celém světě.

Poté trvalo dalších 10 let, než móda otevřela dveře firmě Swarovski, která si v té době pohrávala s myšlenkou vkládat Swarovski krystaly do látek. Mnoho módních návrhářů tento nápad velmi zaujal a uchytil se. Od té doby toto oblečení s drobnými krystaly milují tisíce nadšenců po celém světě.

Inovace Aurora Borealis

Je pochopitelné, že velká hospodářská krize v 30. letech 20. století a poté 2. světová válka snížily poptávku po špercích Swarovski. Ale firma byla natolik silná, že i přesto přežila toto velmi těžké období. V roce 1956 Daniel Swarovski zemřel ve věku 94 let a jeho firmu nadále vedl jeho syn. V tomto roce uvedl na trh kámen s označením Aurora Borealis, jež byl vyvinut pomocí speciální techniky, díky které se dokáže třpytit různými barvami. Tento efekt dokázali přenést do výroby křišťálových lustrů, díky čemuž zaznamenali další obrovský úspěch.

Nové designy

Okolo roku 1970 začala firma Swarovski vyrábět i nové motivy krystalů. Vzory ještěrek, myšiček a dalších se staly hitem. 1976 se konaly Olympijské hry v Insbrucku a mnoho návštěvníků tohoto střediska nemohlo odolat a krásné Swarovski krystaly si museli odvést domů. O 4 roky později se do portfolia přidaly i kabelky a další různé módní doplňky. V současné době najdete kromě luxusních náušnic, náhrdelníků, prstenů a dalších šperků i drobné módní a praktické doplňky jako např. pilníky na nehty se Swarovski krystaly. V roce 1995 oslavila firma 100 let od založení a na počest otevřeli velkolepým způsobem křišťálovou jeskyni v jejich rodném městě Wattens, kde v roce 1895 firmu založili. Na této jedinečné a luxusní jeskyni se podílelo několik desítek různých návrhářů, řemeslníků i hudebníků. Swarovski patří jistě mezi ty nejúspěšnější firmy na celém světě a téměř každý zná jejich náušnice či celé luxusní soupravy, ale začátky nebyly vůbec lehké. Za tímto úspěchem stojí obrovské odhodlání a mnoho desítek hodin podnikatelské dřiny.

 

V současnosti využívají Swarovského krystaly i slavní módní návrháři, mezi které patří Christian Dior, Coco Chanel, Versace, Louis Vuitton či Jean Paul Gaultier. Tyto křišťály se nenachází pouze na špercích, ale můžete je spatřit i jakou součást luxusních kabelek, hodinek, svatebních šatů, mobilních telefonů a dalšího luxusního zboží.


Product successfully added to the product comparison!